USPOŘÁDÁNÍ DNE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

6.00-8.00 HOD. -SCHÁZENÍ DĚTÍ, VOLNÉ HRY A NABÍDKA ČINNOSTÍ, HYGIENA

8.30-9.35 HOD.-(V DOBĚ OD 8.30 DO 9.20 PRŮBĚŽNÉ PODÁVÁNÍ PŘESNÍDÁVKY), CVIČENÍ, ŘÍZENÉ I INDIVIDUÁLNÍ ČINNOSTI DLE TÉMATICKÝCH CELKŮ, HYGIENA, PŘÍPRAVA NA POBYT VENKU

9.45-11.45 HOD. POBYT VENKU (NA ZAHRADĚ, VYCHÁZKA, APOD.)- DLE POČASÍ

11.50- 14.00 HOD. PŘÍPRAVA NA OBĚD, ČTENÍ POHÁDKY, ODPOČINEK DĚTÍ, NABÍDKA KLIDOVÝCH AKTIVIT...HRY,KRESLENÍ,MLUVNÍ VÝCVIK,INDIVIDUÁLNÍ ČINNOST DĚTÍ-GRAFOMOTORIKA,PRACOVNÍ LISTY...

14.00- 16.30HOD. SVAČINA, HYGIENA, HRY A ZÁJMOVÉ ČINNOSTI DO ODCHODU DĚTÍ DOMŮ

V PRŮBĚHU CELÉHO DNE JE ZAJIŠTĚN PITNÝ REŽIM,
DĚTI SI MOHOU VYBRAT ČAJ NEBO VODU. K TOMUTO ÚČELU POUŽÍVAJÍ VLASTNÍ PODEPSANÝ HRNEČEK.

Vzhledem k potřebám dětí hrát si a navazovat přátelské vztahy s dětmi byl změněn příchod dětí do MŠ do 8hodin!

DO 7.30 HODIN PŘIJÍMÁME OMLUVY ZA NEPŘÍTOMNOST DĚTÍ!

ÚPLATA ZA PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ DĚTÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2019-2020 JE STANOVEN VE VÝŠI 500KČ MĚSÍČNĚ.

PROSÍME RODIČE NOVÝCH DĚTÍ, ABY SI NEZAPOMNĚLI ZŘÍDIT INKASNÍ PŘÍKAZ U SVÉ BANKY!!!!

ČÍSLO ÚČTU JE 86- 116 137 0277/0100

DÁLE PROSÍME O ODEVZDÁNÍ PŘIHLÁŠKY KE STRAVOVÁNÍ A ZAPLACENÍ ZÁLOHY 1000,- KČ
POKUD ZÁLOHU BUDETE POSÍLAT NA NÁŠ ÚČET, NEZAPOMEŇTE PLATBU ŘÁDNĚ OZNAČIT JMÉNEM VAŠEHO DÍTĚTE!!!

Přihlášku si můžete vytisknout zde.

PŘIHLÁŠKA KE STRAVOVÁNÍ.pdf (31936)

Co si vzít do mateřské školy?

Přezůvky ( ne pantofle, ale dětské papučky a to kvůli bezpečnosti!)

převlečení-  děvčátka- zástěrka s kapsičkou na kapesník

- tričko s krátkým  nebo dlouhým rukávem a to podle počasí

chlapci   - hrací kalhoty či tepláky s kapsičkou na kapesník

- tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem

pyžamko
plastový hrníček ( po celou dobu pobytu v MŠ je zajištěn pitný režim)

Na zahradu a vycházky

-sportovní obuv

-tepláková souprava +oblečení dle počasí

-náhradní tričko, punčocháče, spodní prádlo (pro potřebu převlečení uloženo v šatně)

Všechny věci musí být řádně označené!

CO ŠKOLKA POŽADUJE PO DÍTĚTI

Obouvat si a zouvat boty a bačkorky (s tkaničkami samozřejmě paní učitelky pomůžou)

Poznat si své oblečení (musí být podepsané nebo označené)

Oblékat, svlékat si tričko, kalhoty, tepláčky a vše co ve školce potřebuje.

Vydržet sedět při jídle u stolu.

Jíst ovoce a zeleninu.(pokud není zdravotně omezen)

Jíst lžící a později příborem.

Pít z hrníčku.

Dodržovat hygienické zásady, mýt si ruce, utírat je ručníkem.Dojít si na toaletu.(pleny ve školkách nejsou přípustné!)

Používat kapesník a smrkat!

Základy dalších jemně motorických dovedností se budou přirozeně rozvíjet při společných činnostech ve třídě.

První den v MŠ si rodiče domluví s paní učitelkou na třídě adaptační plán.

Dítě by mělo vědět, že se pro něj maminka (tatínek) přijde přesně dle domluvy.

Děti jsou milé, upřimné a laskavé a pokud náhodou neumí některou z dovedností, kterou by teoreticky zvládat měly?

Od toho jsme tu my pedagogové, abychom je to doučili!

Na spolupráci se těší kolektiv zaměstnanců MŠ Rodkovského 2a a 2b.

Upozornění pro rodiče, které odchází do školy!!

Vyúčtování zálohy proběhne v měsící září a to z důvodu, že některé děti budou navštěvovat MŠ i o prázdninách. Proto inkasní příkazy zrušte až od října! Případný přeplatek Vám bude zaslán na účet. Pokud upřednostníte přeplatek vrátit v hotovosti, prosím o telefonickou domluvu na tel. čísle 777 401 307.

s pozdravem vedoucí stravování Ing. Lenka Sedláčková

NĚCO O STRAVOVÁNÍ

Naše mateřská škola velmi lpí na zdravém stravováním dětí.

Dětem je po celý den zajištěn pitný režim, který je nezbytnou součástí zdravého stravování.Podáváme čaje jak ovocné tak i bylinkové, sirupy a 100% ovocné šťávy, které ředíme vodou.Minimalizujeme slazení nápojů a zcela se vyhýbáme nápojům s umělými sladidly.

Při sestavování jídelníčku se řídíme SPOTŘEBNÍM KOŠEM. Spotřební koš je průměrná spotřeba vybraných surovin (maso, ryby, luštěniny,ovoce, zelenina,cukry,tuky,brambory,mléko a mléčné výrobky) za měsíc, kterou musíme splnit. Proto jsme vázáni povinností, kolikrát v měsíci budou zařazeny ryby, luštěniny atd.

Dětem je v dostatečném množství podávána čerstvá zelenina a ovoce.

Na svačinky dětem podáváme různé druhy pomazánek např. zeleninové, luštěninové, rybí, tvarohové. Abychom snížili tuky a zvýšili mléčné výrobky, přidáváme do pomazánek tvaroh (pokud to lze), který je velmi zdraví prospěšný.

Mléčné výrobky a mléko jsou v jídelníčku také zařazovány hojně.

Hlavní jídlo a polévky připravujeme z čerstvých surovin. Nepoužíváme v žádném případě instantní polévky a šťávy!

Vyhýbáme se tučným pokrmům, proto smažená jídla máme 1-2krát za měsíc.

Hlavní sladká jídla vaříme 1krát za 14dní.

Mnohé děti se ve školce setkají s novými a pro ně neznámými jídly a chutěmi.

Děti se do jídla nenutí!!!Paní učitelky se je snaží zdravě motivovat, aby alespoň ochutnaly, když se jim do určitého jídla nechce.

Naším cílem je za spolupráci s rodiči, dosáhnout toho, aby děti braly zdravou stravu za přirozenou součást stravování a naučily se jíst i méně oblíbená jídla mezi dětmi. Nevyhýbaly se zelenině, ovoci, luštěninám, pomazánkám a na svačiny nevyžadovaly jen suché pečivo.

Provoz mateřské školy začíná v 6.00hod a končí v 16.30hod.

Rodičům je umožněn příchod dětí do mateřské školy dle jejich možností do 8.00hod. Důraz je kladen na postupnou adaptaci na prostředí mateřské školy a rodičům je umožňován přístup do školky po dohodě s paní učitelkou.