Hlavní budova mateřské školy – Rodkovského 2a

Budova MŠ má dvoupodlažní terasové prosklené uspořádání. Na každém podlaží jsou dvě třídy, každá třída má samostatný vchod. V roce 2019 prošla budova rekonstrukcí a dostala tak nový vzhled. V přízemí budovy je kuchyň a kancelář vedoucí stravování (pod třídou Ježečci).

V prvním podlaží jsou situovány dvě třídy, které se jmenují Sluníčka a Ježečci.
Třída „Sluníčka“ je v neprosklené, v levé části budovy, hned u vývěsky a betonového schodiště z ulice. Třída „Ježečci“ je v pravé části budovy, v prvním podlaží, blíže k ulici Sadová. Každá třída má samostatný vchod označený symbolem třídy, má vlastní šatnu, na kterou navazují umývárny se sociálním zařízením, z umýváren je vstup do tříd.

Ve druhém podlaží jsou třídy Motýlci a Veverky, které jsou dispozičně situovány jako třídy v prvním podlaží. Třída „Motýlci“ je umístěna v levé části budovy a třída „Veverky“ je v pravé části budovy. Ve druhém podlaží, v pravé části budovy je kancelář paní ředitelky.

Součástí každé třídy jsou dvě místnosti – herna a ložnice. V herně, kde rodič předávají děti jsou stolky na tvoření a společné stolování, herní koutky s hračkami a tzv. kumbálek, kde mají děti další možnost hraní, např. je zde divadelní pult, kuchyňka, kostkovnička, dopravní koberec pro kluky a další vyžití.

V ložnici je umístěn klavír, cvičební náčiní, televize, knihovnička a lehátka. Zde s dětmi cvičíme, povídáme si, odpočíváme, posloucháme pohádky a zpíváme si u klavíru, kde využíváme i Orfeovy nástroje, které mají děti velmi rády.

Budova - Rodkovského 2a
Hlavní budova - Rodkovského 2a - kmen