USPOŘÁDÁNÍ DNE V MATEŘSKÉ ŠKOLE

6.00-8.00 HOD. -SCHÁZENÍ DĚTÍ, VOLNÉ HRY A NABÍDKA ČINNOSTÍ, HYGIENA

8.30-9.35 HOD.-(V DOBĚ OD 8.30 DO 9.20 PRŮBĚŽNÉ PODÁVÁNÍ PŘESNÍDÁVKY), CVIČENÍ, ŘÍZENÉ I INDIVIDUÁLNÍ ČINNOSTI DLE TÉMATICKÝCH CELKŮ, HYGIENA, PŘÍPRAVA NA POBYT VENKU

9.45-11.45 HOD. POBYT VENKU (NA ZAHRADĚ, VYCHÁZKA, APOD.)- DLE POČASÍ

11.50- 14.00 HOD. PŘÍPRAVA NA OBĚD, ČTENÍ POHÁDKY, ODPOČINEK DĚTÍ, NABÍDKA KLIDOVÝCH AKTIVIT...HRY,KRESLENÍ,MLUVNÍ VÝCVIK,INDIVIDUÁLNÍ ČINNOST DĚTÍ-GRAFOMOTORIKA,PRACOVNÍ LISTY...

14.00- 16.30HOD. SVAČINA, HYGIENA, HRY A ZÁJMOVÉ ČINNOSTI DO ODCHODU DĚTÍ DOMŮ

V PRŮBĚHU CELÉHO DNE JE ZAJIŠTĚN PITNÝ REŽIM,
DĚTI SI MOHOU VYBRAT ČAJ NEBO VODU. K TOMUTO ÚČELU POUŽÍVAJÍ VLASTNÍ PODEPSANÝ HRNEČEK.

Vzhledem k potřebám dětí hrát si a navazovat přátelské vztahy s dětmi byl změněn příchod dětí do MŠ do 8hodin!

DO 7.30 HODIN PŘIJÍMÁME OMLUVY ZA NEPŘÍTOMNOST DĚTÍ!

PROSÍME RODIČE NOVÝCH DĚTÍ, ABY SI NEZAPOMNĚLI ZŘÍDIT INKASNÍ PŘÍKAZ U SVÉ BANKY!!!!

ČÍSLO ÚČTU JE 86- 116 137 0277/0100

DÁLE PROSÍME O ODEVZDÁNÍ PŘIHLÁŠKY KE STRAVOVÁNÍ A ZAPLACENÍ ZÁLOHY 1000,- KČ
POKUD ZÁLOHU BUDETE POSÍLAT NA NÁŠ ÚČET, NEZAPOMEŇTE PLATBU ŘÁDNĚ OZNAČIT JMÉNEM VAŠEHO DÍTĚTE!!!

Přihlášku si můžete vytisknout zde.

PŘIHLÁŠKA KE STRAVOVÁNÍ.pdf (31936)

Vážení rodiče!

naše mateřská škola je zapojena do projektu ATLETICKÁ CVIČENÍ PRO DĚTI V MŠ.

Cvičení s dětmi bude probíhat převážně při pobytu venku a v odpoledních činnostech.

učitelky MŠ

SBÍRÁME VÍČKA PRO NIKÝSKA!!!

I NAŠE MATEŘSKÁ ŠKOLA SE PŘIPOJILA K PROJEKTU  ,, SBÍRÁME VÍČKA PRO NIKÝSKA"

PROJEKT JE NA PODPORU NÁKLADNÉ LÉČBY PRO NICOLASE, KTEROU BOHUŽEL NEHRADÍ V PLNÉ VÝŠI ČESKÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY.

TO NEJMENŠÍ CO MŮŽEME UDĚLAT JE DONÉST VÍČKA, KTERÉ SE JISTĚ U KAŽDÉHO Z NÁS DOMA NAJDOU, DO MATEŘSKÉ ŠKOLY KDE JSOU NACHYSTÁNY SPECIÁLNÍ KRABICE.

DĚKUJEME ZA PODPORU!

Co si vzít do mateřské školy?

Přezůvky ( ne pantofle, ale dětské papučky a to kvůli bezpečnosti!)

převlečení-  děvčátka- zástěrka s kapsičkou na kapesník

- tričko s krátkým  nebo dlouhým rukávem a to podle počasí

chlapci   - hrací kalhoty či tepláky s kapsičkou na kapesník

- tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem

pyžamko
plastový hrníček ( po celou dobu pobytu v MŠ je zajištěn pitný režim)

Na zahradu a vycházky

-sportovní obuv

-tepláková souprava +oblečení dle počasí

-náhradní tričko, punčocháče, spodní prádlo (pro potřebu převlečení uloženo v šatně)

Všechny věci musí být řádně označené!

CO ŠKOLKA POŽADUJE PO DÍTĚTI

Obouvat si a zouvat boty a bačkorky (s tkaničkami samozřejmě paní učitelky pomůžou)

Poznat si své oblečení (musí být podepsané nebo označené)

Oblékat, svlékat si tričko, kalhoty, tepláčky a vše co ve školce potřebuje.

Vydržet sedět při jídle u stolu.

Jíst ovoce a zeleninu.(pokud není zdravotně omezen)

Jíst lžící a později příborem.

Pít z hrníčku.

Dodržovat hygienické zásady, mýt si ruce, utírat je ručníkem.Dojít si na toaletu.(pleny ve školkách nejsou přípustné!)

Používat kapesník a smrkat!

Základy dalších jemně motorických dovedností se budou přirozeně rozvíjet při společných činnostech ve třídě.

První den v MŠ si rodiče domluví s paní učitelkou na třídě adaptační plán.

Dítě by mělo vědět, že se pro něj maminka (tatínek) přijde přesně dle domluvy.

Děti jsou milé, upřimné a laskavé a pokud náhodou neumí některou z dovedností, kterou by teoreticky zvládat měly?

Od toho jsme tu my pedagogové, abychom je to doučili!

Na spolupráci se těší kolektiv zaměstnanců MŠ Rodkovského 2a a 2b.

Upozornění pro rodiče, které odchází do školy!!

Vyúčtování zálohy proběhne v měsící září a to z důvodu, že některé děti budou navštěvovat MŠ i o prázdninách. Proto inkasní příkazy zrušte až od října! Případný přeplatek Vám bude zaslán na účet. Pokud upřednostníte přeplatek vrátit v hotovosti, prosím o telefonickou domluvu na tel. čísle 777 401 307.

s pozdravem vedoucí stravování Ing. Lenka Sedláčková

NĚCO O STRAVOVÁNÍ

Naše mateřská škola velmi lpí na zdravém stravováním dětí.

Dětem je po celý den zajištěn pitný režim, který je nezbytnou součástí zdravého stravování.Podáváme čaje jak ovocné tak i bylinkové, sirupy a 100% ovocné šťávy, které ředíme vodou.Minimalizujeme slazení nápojů a zcela se vyhýbáme nápojům s umělými sladidly.

Při sestavování jídelníčku se řídíme SPOTŘEBNÍM KOŠEM. Spotřební koš je průměrná spotřeba vybraných surovin (maso, ryby, luštěniny,ovoce, zelenina,cukry,tuky,brambory,mléko a mléčné výrobky) za měsíc, kterou musíme splnit. Proto jsme vázáni povinností, kolikrát v měsíci budou zařazeny ryby, luštěniny atd.

Dětem je v dostatečném množství podávána čerstvá zelenina a ovoce.

Na svačinky dětem podáváme různé druhy pomazánek např. zeleninové, luštěninové, rybí, tvarohové. Abychom snížili tuky a zvýšili mléčné výrobky, přidáváme do pomazánek tvaroh (pokud to lze), který je velmi zdraví prospěšný.

Mléčné výrobky a mléko jsou v jídelníčku také zařazovány hojně.

Hlavní jídlo a polévky připravujeme z čerstvých surovin. Nepoužíváme v žádném případě instantní polévky a šťávy!

Vyhýbáme se tučným pokrmům, proto smažená jídla máme 1-2krát za měsíc.

Hlavní sladká jídla vaříme 1krát za 14dní.

Mnohé děti se ve školce setkají s novými a pro ně neznámými jídly a chutěmi.

Děti se do jídla nenutí!!!Paní učitelky se je snaží zdravě motivovat, aby alespoň ochutnaly, když se jim do určitého jídla nechce.

Naším cílem je za spolupráci s rodiči, dosáhnout toho, aby děti braly zdravou stravu za přirozenou součást stravování a naučily se jíst i méně oblíbená jídla mezi dětmi. Nevyhýbaly se zelenině, ovoci, luštěninám, pomazánkám a na svačiny nevyžadovaly jen suché pečivo.

Provoz mateřské školy začíná v 6.00hod a končí v 16.30hod.

Rodičům je umožněn příchod dětí do mateřské školy dle jejich možností do 8.00hod. Důraz je kladen na postupnou adaptaci na prostředí mateřské školy a rodičům je umožňován přístup do školky po dohodě s paní učitelkou.